Dosyalama Sistemi

Dosyalama Sunucusu

Orkestra Dosyalama Sunucu tüm firmaların ortak sorunu olan dosya paylaşımı konusuna yeni bir çözüm ve bakış açısı getirmektedir. Tüm işletim sistemi tabanlı olarak sunulan dosya paylaşımlarında sistemin doğası gereği bazı sorunlar yaşanmaktadır.

İşletim sistemleri tarafında yapılan paylaşımlarda yaşanan sorunlar aşağıda listelenmiştir.

  • Herhangi bir kullanıcya bulaşan virüs tüm sisteme enfekte olmaktadır ve sistemi kullanılamaz hale getirmektedir.
  • Kullanıcı yetkileri kontrolü zayıftır. Sadece okuma ve yazma hakları verilebilmektedir. Ayrıca yapılan paylaşımın alt klasörleri için ayrıca bir yetkilendirme yapılamamaktadır.  ( Örnek:  Muhasebe raporlarından sadece 2 dosyaya ulaşmasını sağlayamazsınız. Tüm klasör ve alt klasörler paylaşıma açılacaktır )
  • Dosya üzerinde hangi kullanıcıların işlem yaptığı takip edilemez.
  • Dosyanın veri transferleri aşamasında zarar görmesi ve kaybolması ihtimali vardır. ( Örnek: Elektrik kesintisi, bilgisayar kilitlenmesi vb. )
  • Dosyanın eski formlarının saklanaması. ( Örnek: kalite belgeleri saklanması gerekiyorsa dosya isimleri değiştirilerek ayrı ayrı kayıt edilmelidir. Bu işlem hem dosya sayısını arttırmakta hem de kullanıcı insiyatifinde olduğu için hatalar oluşturmaktadır. )
  • Herhangi bir kullanıcının hangi klasörlere yetkisinin olduğu listelenemez. ( Yönetmesi zordur. İşe giriş çıkışlarda unutmalar yaşanmaktadır. Yanlış verilen yetkiler bulunamamaktadır.  )
  • Dosya ve klasör yetkileri sınırlıdır. ( 2 adet. Okuma ve yazma )
  • Dosya ve klasör üzerine çeşitli bilgiler yazılamaz. Dosya ve klasörler herhangi bir kategori veya ilgili firma/kişi ile ilişkilendirilemez. 

Orkestra dosyalama sunucusu kullanarak hem yukarıda yer alan problemlerinizi çözebilir hem de bir çok eşsiz özelliği ile şirketinize katma değer sağlayabilirsiniz

Orkestra Dosyalama Sunucusu tarafından sağlanan özellikleri görmek için tıklayın.

Orkestra E-posta  Sunucusu özelliklerini görmek için tıklayın.

 

 

ORKESTRA RİTİM SAYFASINA DÖN