AYAŞ İÇMECELERİ

Hizmete girdiği 1892 yılından bu yana ülkemizde şifalı içmece ve kaplıca suları ile her derde deva olmaktadır. Ayaş İçmece ve Kaplıcaları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi A.Ş., sayıları 1500'e ulaşan termal su kaynakları içerisinde hem içmece hem de kaplıca olarak Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı ilk ve tek termal kaynaktır ve 113 yıldır hizmet etmektedir. Ankaraya 83 km, Ayaş'a 23 km mesafede Ayaş-Beypazarı yolundan 3 km içeride huzurun ve oksijenin bol olduğu bir şifa cennetidir.

380 oda ve 1000 yatağın bulunduğu tesisimizde geniş rahat odalar, leziz ve sıhhatli yemek yiyebileceğiniz restaurantımız ve siz misafirlerimizin kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlayacak ve her türlü ihtiyacınıza cevap verecek kadromuz ile size hizmet vermekten mutlu olacağız.

Mide, bağırsak ve karaciğer tembelliklerine şifalı suymuz iyi gelmektedir. Bu organları faaliyete geçirir, safra kesesi, böbrek taş ve kumları döker, idrar yolları iltihaplarını tedavi eder, mide ve bağırsakları solucan şerit ve kıl kurdundan temizler, bunları dışarı atar.

Şifalı su, bağırsak tembelliğini, sürekli kabızlığı ve hazımsızlığı önler, baş ağrılarını giderir, hormon ifrazını ve cinsel kuvveti arttırır. Romatizma, lumbago, siyatik, nevralji, nefrit, poli nefrit, kadın hastalıkları, kırık ve çıkıklardan sonraki mafsal yapışıklıklarında, kireçlenmelerde, tedavi edici olur.