EKSEN İNŞAAT 
........................................................

EKSEN Proje İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş. sağlam bir geçmişi olan, kurulduğu 1981 yılından itibaren sürekli büyüyen bir şirkettir. Kurucularından her ikisi de mühendis olup, şantiyecilikten, Karayolları Genel Müdürlüğü Yapım Dairesi Başkanlığı'na ve şirket ortaklığına kadar her kademede çalışarak, 35 yılı aşan meslek hayatlarını sürekli İNŞAAT SEKTÖRÜ'nde geçirmişlerdir.

İlk işi olan K.G.M. Merkez İhalesi olarak TARSUS - POZANTI OTOYOLU Km: 24+000 - 28+000'dan beri EKSEN kaliteyi ön planda tutmuştur.

Bu prensip düz işçisinden silindircisine, araştırmacısından mühendisine, Teknik müdürlerine kadar tüm personeli tarafından benimsenmiştir. Üretimde en yüksek kaliteyi yakalayabilmek için EKSEN yüksek eğitimli personel ve insan faktörünü minimuma indiren ileri teknoloji ekipmanın kullanımına inanır. Makine parkı sürekli yenilenmektedir ve bugünkü yaklaşık değeri 10.500.000 USD civarındadır.

Üretimin her aşamasında Kalite Kontrol Birimleri istihdam edilmektedir. EKSEN toprak işleri, beton ve asfalt işleri için saha ve laboratuar testlerini başarıyla yerine getirebilecek donanıma sahiptir.